Ngoma – tańczący słoń: taneczny spektakl interaktywny dla dzieci

projekt:
Przygoda z tańcem
scenariusz, reżyseria i choreografia:
Karol Urbański
muzyka oryginalna:
Robert Kania
scenografia i kostiumy:
Tijana Jovanović
reżyseria światła:
Maciej Igielski

Słoń, który tańczy? To przecież niemożliwe. Słonie tego nie potrafią. A jednak… Jeśli się coś kocha i czegoś pragnie, to na pewno można to osiągnąć – uważa Ngoma i wie, co mówi, bo taniec to jego pasja. Dzięki niej poczuł się szczęśliwy. Razem ze słoniem wielką moc i radość tańca poznają też widzowie. Ngoma – tańczący słoń to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych (dzieci w wieku 4-11 lat), ma formę interaktywnej zabawy w taniec. Dlatego twórcy spektaklu zachęcają dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu. Pokazują też, jak różnorodne formy może mieć taniec. Na oprawę muzyczną spektaklu składają się utwory m.in. Prokofiewa, Musorgskiego, Saint-Saënsa oraz muzyka Roberta Kani. Taniec to niezwykły język, można nim pisać całe opowieści – mówi stary Ngoma. Napiszemy coś razem? Zapraszamy do wspólnej zabawy!

TRAILER spektaklu: http://www.youtube.com/watch?v=hd7Wz4RNtC8

D-przygoda-z-tancem2

Premiera spektaklu odbyła się 20 października 2012 roku. Spektakl cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. Spotkał się również z dobrym przyjęciem ze strony krytyków:

„Spektakl, w reżyserii, choreografii i według scenariusza Karola Urbańskiego (wielkie brawa za pomysł na całość!), urzeka w warstwie tanecznej i choreograficznej. Znakomitym pomysłem było zaangażowanie taperki Liliany Kostrzewy (znanej choćby z seansów niemych filmów w kinie Pionier), która grając na fortepianie tworzyła, na zmianę z puszczaną muzyką mechaniczną, doskonałe tło do opowieści. Zresztą, artyści stworzyli świetny spektakl, całkiem inny od tego, co do tej pory wystawiano w operze dla dzieci. W ostatnich latach były to bowiem głównie inscenizacje klasycznych przedstawień baletowych.”

Monika Gapińska, „Kurier Szczeciński”

czas:
miejsce:
Koszalin
scena:
Centrum Kultury 105
czas:
miejsce:
Świnoujście
scena:
Miejski Dom Kultury
czas:
miejsce:
Kołobrzeg
scena:
Regionalne Centrum kultury im. Zbigniewa Herberta
czas:
miejsce:
Drawsko Pomorskie
scena:
Ośrodek Kultury

powrót